Blíží se jarní prázdniny a v programu dorostenců MU17 jsme proto museli požádat o přeložení zápasů, které byly plánovány na 24. 2. ve Žďáru nad Sázavou. Soupeř nám vyšel vstříc a mohli jsme tak hrát už 11. února. Cestovalo pouze 9 hráčů, protože nás zasáhla probíhající vlna nemocí. Soupeř byl však na tom ještě hůř a nastoupil k zápasům pouze v 7 lidech.

BK Žďár nad Sázavou – BK Spartak

1. zápas 25:116 (0:29, 6:55, 16:88)

2. zápas 35:130 (9:30, 12:65, 25:90)

Fyzická převaha i větší počet hráčů ke střídání jsme využili maximálně a soupeře v obou zápasech porazili velmi vysokým rozdílem. Těšili jsme se, že se proti nám postaví hráči, kteří nastupují v áčku Žďáru v lize, ale domácí je nechali odpočívat.  Alespoň jsme si vyzkoušeli naše herní systémy a zastříleli si z dálky. Z mladší kategorie MU15 dostal v neděli příležitost David Oharek. V prvním souboji hrál s větším respektem a opatrně, ale ve druhém se mnohem více osmělil a přidal 11 bodů.

Měsíc teď budeme mít pauzu a další kolo soutěže nás čeká 10. 3. v Blansku.