Kadeti U17 měli v sobotu 16. 12. ve svém programu poslední zápasy první poloviny soutěže. Čekal je soupeř z Kroměříže, který seděl na 3. místě tabulky a dalo se očekávat napínavá utkání.

 

 

Slavia Kroměříž - BK Spartak

1. zápas 53:84 (15:23, 24:43, 40:62)

2. zápas 69:98 (14:31, 34:51, 43:77)

Body v prvním zápase: Mahdal J. 29, Neděla 12, Mikulec 11, Balija 9, Rakšányi 7, Kopunec 7, Kovařík 4, Mahdal V. 3, Martínek 2

Body ve druhém zápase: Mahdal J. 32, Neděla 19, Balija 17, Kopunec 11, Mikulec 9, Rakšányi 7, Kovařík 2, Martínek 1

Trenéru Pršalovi se ze zdravotních důvodů omluvilo více hráčů a příležitost tak dostal Vojta Mahdal z MU15. Podcenění soupeře nehrozilo ani náhodou. Víme, že kroměřížská družstva vždycky představují nelehkého protivníka a také tentokrát tomu tak bylo. Utkání měla spád a domácí se snažili o rychlý basket. Náš tým si držel v průběhu obou zápasů náskok od úvodních čtvrtin a měli jsme pořád mírně navrch. V průběhu se však vždy objevilo období, kdy jsme přestali hrát svoji hru a podlehli atmosféře v hale. Domácí, podporovaní skupinou rodičů v hledišti, začali zběsile „jezdit“ nahoru-dolů a při vyhecovaných soubojích hrozilo zranění. Náš trenér musel kluky brzdit, aby se nepřizpůsobovali hře Kroměříže a bral za tímto účelem oddechový čas. Vždy jsme situaci zvládli a nedovolili jsme zásadní obrat v utkání.

Výhrami jsme si pojistili vedení v soutěži a přes Vánoce tak zůstaneme na 1. místě tabulky Nadregionální soutěže D, která bude pokračovat 13. 1. Pojedeme do Havlíčkova Brodu.