V sobotu 14. 11. se minižačky U13 konečně mohly předvést na domácím hřišti. Soupeřem byl tým SŠMH Brno - Žabovřesky, se kterým jsme minulý rok sehráli velice vyrovnané čtyři zápasy. Ve dvou se nám podařilo zvítězit. I proto jsme čekali zajímavé dva souboje plné pěkného basketbalu. 

BK Spartak – SŠMH Brno

1. zápas 23:59

2. zápas 21:60

Fotky ZDE

Hodnocení trenéra:

Soupeř začal velice těsnou obranou, proti které jsme se nedokázali prosadit, a následovala studená sprcha hned od prvních minut zápasu. První čtvrtina skončila propadákem 2:20 a žádná výrazná změna se nekonala ani ve druhé čtvrtině v podání druhé pětky. Velice rychle nebylo co řešit a postupně se na hřiště dostalo všech patnáct hráček, které se dostaly na soupisku. Všechny holky bez rozdílu absolutně propadly jak v obraně, kde se často dívaly pouze neškodně na záda soupeřek a ty nekompromisně skórovaly, tak i v útoku, kde jsme předváděli neškodný statický basketbal, který není problém bránit. Jedinou příjemnou událostí sobotního dopoledne bylo pohoštění, které tentokrát vyšlo na Vikču Veleckou a tak jsem si po prvním zápase dopřál trochu cukru na obalení nervů.

Nemohu napsat, že je potřeba na tyto dva zápasy rychle zapomenout, naopak je důležité se poučit a vyvodit závěry pro další utkání a také pro odvetu v Brně, která bude 6. 2. 2016. 

Body v 1. zápasu: Vika 2 body, Kiki 9, Žany 6, Lucka 4, Teri 2

Body v 2. zápasu: Kiki 6, Maki 4, Žany 2, Saša 2, Teri 5, Lucka 2 

Další utkání sehrají holky 28. 11. na palubovce favorita soutěže VALOSUN KP Brno.