Přestože ještě zbývá odehrát 10 zápasů v naší skupině Nadregionální ligy juniorů, vše je již jasné a BK TJ Spartak Uherský Brod se stává vítězem pro sezónu 2018/19.

Tým trenéra Jiřího Pršaly nastoupil v sobotu 16. 2. 2019 ke dvěma zápasům v domácí hale s vědomím, že se v případě obou vítězství stane vítězem nadregionální ligy D v sezóně 2018/19.

BK Spartak – Slavia Kroměříž

118:52   (28:12, 61:17, 91:32)

 

BK Spartak – BK Krnov

102:36 (31:6, 52:16, 77:26)

 

V 8:30 jsme začali zápas se Slavií Kroměříž. Bylo to ospalé, bez jiskry. Jak trenér poznamenal, kluci hráli „profesorsky“. Od 5. minuty se hráči rozhýbali a otevřeli střelnici. Ačkoliv jsme předváděli spoustu zbytečných chyb, měli jsme slabý doskok a na zakončení jsme potřebovali více pokusů, soupeře jsme převyšovali. Výhra 118:52 nepotřebuje další komentář. Po devadesáti minutové pauze jsme nastoupili proti Krnovu, který přijel s o poznání slabší sestavou, než nás potkala při úvodním souboji v sezóně. Chřipka řádí i na severu. Po prvním hracím období bylo rozhodnuto (31:6). Pravidelně po 5 minutách jsme střídali a každý dostal stejný prostor na palubovce. Při závěrečné siréně svítil stav 102:36 a pro nás znamenal definitivní jistotu titulu vítěze NRL.

Trenér Pršala může být spokojen se svou prací, která nese ovoce. Jeho tým dokázal ve 3 sezónách vyhrát svoji soutěž s impozantním poměrem výher a porážek. Pouze 3x jsme za 3 roky odcházeli poražení a 57x jsme brali plný počet bodů.