29. ročník turnaje veteránů tří měst se hrál v sobotu 3. 6. 2017 ve Zlíně. Hala Zelené byla místem, kde znovu po roce změřili své síly týmy Uherského Hradiště, Uherského Brodu a Zlína.

Turnaj otevřel náš tým proti domácímu Zlínu. Pořádající družstvo jsme přehráli rozdílem 21 bodů. Už ve II. čtvrtině se nešťastně zranil Dušan Balija a do dalšího dění pak již nezasáhl. Léčba vypadá na delší dobu. Střelecky kraloval Jožka Floreš

SKB Zlín – BK TJ Spartak Uh. Brod 34:55

Body: 24 Floreš, 10 Krejčiřík T., 8 Andrýsek, 3 Balija, 2 Špaček, 2 Neděla, 2 Dvořák, 2 Kňazeje, 2 Krejčiřík P.

 

SKB Zlín – Uherské Hradiště 41:61

 

V našem druhém zápase jsme prohráli první polovinu o 14 bodů (40:26), což bylo rozhodující. Rozdíl jsme již smazat nedokázali, a přestože jsme druhou půli o koš vyhráli, museli jsme pogratulovat soupeři.

Uherské Hradiště – BK TJ Spartak Uherský Brod 52:40

Body: 14 Floreš, 14 Andrýsek, 7 Krejčiřík T., 4 Ondra, 1 Dvořák

 

Tabulka

1. Uherské Hradiště     4 body

2. Uherský Brod           3 body

3. Zlín                            2 body

Na závěr proběhlo vyhodnocení a společné posezení účastníků. Nejlepším střelcem turnaje byl s 38 body vyhlášen náš Josef Floreš, který se z palubovky dostal jen na krátkou chvíli po svalovém zranění. Turnaj sice dohrál, ale musí doléčit.

V roce 2018 nás čeká jubilejní 30. ročník a pořádat ho bude náš klub ve sportovní hale v Uherském Brodě.

Zdraví veteráni BK Spartak – Basketbalu zdar!